VІІ з'їзд УСІ

   19-20 травня 2017 року Уманський національний університет садівництва УНУС зустрічав VII з'їзд Української Спілки Ірису. Здавалось би що після попередніх шести з'їздів УСІ, які проходили в садах відомих українських селекціонерів і знаних колекціонерів, нас нічим вже не здивуєш. Але я помилялася. На цей раз це була не просто зустріч однодумців, це було злиття науки і практики, з науковими доповідями і активним обговоренням актуальних питань ірисівництва.

Нас ознайомили із славетною історією університету, який був заснований ще в 1844 році і на той час був єдиним у країні навчальним закладом такого типу.

    Що вразило? Все вразило, я просто перелічу ті підрозділи університету, із якими ми змогли познайомитись:

- наукова бібліотека УНУС, заснована в 1844 році, в її фондах зберігються унікальні стародруки та сучасна наукова література;

- музей університету, де висвітлюється історія навчального закладу від становлення до сьогодення;

- науковий гербарій із його безцінними 28 тисячами гербарних зразків, які зареєстровані в світовій базі IndexHerbariorum;

- науково-дослідна ділянка, оранжерея, ірисарій - ох, я би там пожила;

- незабутня екскурсія по Софіївці - унікальній пам'ятці садово-паркового мистецтва світового значення. Вразила історія Софії Потоцької - неоднозначної особистості із складною і навіть трагічною долею.

- прогулянка містом, майстерня гончара, Свято-Покровський Василівський монастир.

  Фінальний акорд перед від'їздом - дегустаційна зала НУНС, де господарі з'їзду запропонували нам вина власного виробництва. Попереду у нас була далека дорога до Львова, тому я змушена була утриматись від дегустації, до цього часу шкодую.

    Дякуємо професору УНУС Віктору Петровичу Карпенку, доценту Тетяні Василівні Мамчур і всьому колективу університету за теплий прийом і незабутні враження.

Два дні промайнули як мить, було цікаво, пізнавально, але мало. 

© 2014-2018 Ірина Лукава

Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів сайту без письмового дозволу автора заборонено і охороняється законом України «Про авторське право і суміжні права».

Proudly created with  wix.com