Про іриси для початківців

 

  Свої перші іриси, голубий і жовтий, я зарила на грядці дуже глибоко, щоб не вимерзли. Під час своїх перших запилень тицяла пиляками де завгодно, тільки не туди, де треба. Всі мої перші сіянці мали брудний зеленовато-жовтий колір, після цього я вирішила більше не сіяти іриси. Потім, правда, передумала. Свої перші іриси спурія перед посадкою кілька днів сушила, добре, що в тіні. Але їх не можна сушити!! Скільки ще подібних ляпів в мене було...

Як дурять нашого брата 

 

   ...Як же я люблю по дорозі на роботу зранку заскочити на Привокзальний ринок у Львові і пройтися в тих рядах, де продають рослини! Особливо радісно це робити навесні, коли після зими душа прагне квітів, а в гаманці є кілька гривень. Скільки рідкісних рослин я там знайшла і зі скількома цікавими людьми познайомилася! Часто продавці виносять квітучі рослини і це дуже зручно - можна оцінити квітку, розміри рослини, якість посадкового матеріалу. Можна поторгуватися або домовитися про обмін. А як цікаво спостерігати за довірливими покупцями, яким видають звичайну лілію за лілійне дерево, показують на картинці гібіскус трав'янистий з величезною квіткою, а пропонують гібіскус сирійський... І народ радо купує.

У променях слави 

 

 

Ніколи не знаєш, де тебе спіткає всенародна слава. Це реально успіх, браво, Ірина!  Груди розпирає від гордості за себе - моя фотографія перемогла у номінації "Найпопулярніша фотографія традесканції віргінської" серед всіх фотографій, що публікуються на сайтах оголошень, зокрема OLX та Aukro. Стільки продавців з найвіддаленіших куточків України продають мою традесканцію, що аж дух захоплює - Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Волинська і Донецька області... 

Агротехніка борідкових ірисів 

 

 

В літературі часто можна зустріти дві діаметрально протилежні думки щодо вирощування ірисів:

        1) іриси - дуже вибагливі рослини, потребують багато уваги і праці;

        2) іриси - прості і невибагливі квіти, достатньо тільки посадити - і вони ростуть.

Перше твердження відлякує потенційних ірисівників, друге - приводить до того, що занедбані квіти перестають цвісти і тішити нас своєю красою. Істину треба шукати десь посередині, тому на цій сторінці я, спираючись на власний досвід, спробую розповісти про основні агротехнічні прийоми вирощування моїх улюблених квітів.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

Агротехніка трав'янистих гібіскусів

 

Гібіскуси трав’янисті – достатньо рідкісні у нас на Західній Україні рослини. Щодо їх агротехніки в інтернеті можна знайти доволі небагато інформації, яку можна подати наступними тезами:

- багаторічний невибагливий кущ, на зиму надземна частина відмирає, нові пагони з’являються в травні;

- цвітіння починається в другій половині літа і триває кілька тижнів;

- при хорошому догляді розміри квітів можуть досягати 20-30 см;

- потребують багато сонця і вологи (тому їх ще називають болотяними);

- добре зимують, але потребують незначного укриття на зиму (достатньо нагорнути 15-20 см землі);

- розмножуються насінням , поділом куща навесні і восени, можна вкорінювати живці.

 

Іриси спуріа

Така загальна назва в літературі з ірисівництва закріпилася за 20 видами неборідкових ірисів та їх гібридами. Всі вони мають вузькі майже горизонтальні нижні пелюстки (фоли) і ребристу коробочку з насінням. В дикому вигляді ці іриси ростуть в степових і напівпустельних районах Азії та Європи.

Дещо про аріли та арілбреди

 

      Під назвою "Аріли" (Aril) в одній групі знаходяться два дуже різні між собою види ірисів. Мова йде про іриси Онкоцикли (Oncocyclus) та іриси Регеліа (Regelia), які походять з Близького Сходу та Кавказу. 

 

© 2014-2018 Ірина Лукава

Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів сайту без письмового дозволу автора заборонено і охороняється законом України «Про авторське право і суміжні права».

Proudly created with  wix.com