Сибірські іриси

   Станом на 2017 рік в моїй колекції є майже 600 сортів борідкових ірисів і трошки більше десяти сибірських. Відчуваєте різницю? Це не тому, що мені не подобаються ці іриси, навпаки, вони заворожують своєю красою, але знайти і придбати їх у нас доволі складно, на те є об'єктивні і суб'єктивні причини:

  • створенням нових сортів сибірських ірисів у світі займаються не так багато селекціонерів;

  • в Україні їх ще менше, одиниці;

  • ці іриси не переносять тривалого транспортування з відкритою кореневою системою, тому замовляти їх із-за кордону ризиковано, інколи рослини гинуть в дорозі;

  • великий асортимент сибірських ірисів за доступними цінами пропонують інтернет-магазини і садові центри, які працюють з оптовими європейськими постачальниками, але в більшості випадків в пакеті зі спокусливою фотографією ми отримуємо персорт або дикий видовий ірис I. sanguinea.

   Насправді це безпроблемні рослини, які добре ростуть в будь-яких умовах, не вимерзають, не хворіють, їх кущі зберігають декоративність весь сезон, а в поєднанні із хостами, гейхерами чи іншими багаторічниками дуже мило виглядають на клумбах, рокаріях і біля водойм. Цвітуть одночасно з високими борідковими ірисами, розмножують поділом куща рано навесні або восени, на зиму не потребують укриття. Єдине, на що я раджу звертати увагу - тля, яка інколи може поселятися на цих ірисах, але однократна обробка будь-яким інсектицидом відразу вирішує цю проблему. 

   У 2017 році я зареєструвала два перші культивари сибірських ірисів - сорти АННИЧКА і ГРОЗОВИЙ ПЕРЕВАЛ, вони пропонуються до реалізації в 2019 році.

Ціна вказана за дві посадкові одиниці. 

© 2014-2018 Ірина Лукава

Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів сайту без письмового дозволу автора заборонено і охороняється законом України «Про авторське право і суміжні права».

Proudly created with  wix.com