Стандатрні карликові іриси (SDB), власна селекція

     Перші сорти стандартних карликових ірисів я зареєструвала у 2016 році, це були сорти РАДОВА і ОДРІ. У 2017-18 інтродуковані ще сім сортів SDB ірисів, в 2019 році - дев'ять нових культиварів цього класу.

  Процес отримання нових сіянців захоплює не менше, ніж сам результат. Так, це займає багато часу, бо з моменту посіву насіння і до квітування минає кілька років. Так, багато сіянців вибраковуються і завершують свій шлях у компостній ямі. Розчарування може спіткати на другий чи третій рік квітування. Інколи з'являються дуже схожі між собою "клони", обидва гарні, тому доволі важко прийняти рішення який із них залишиться і в майбутньому буде зареєстрований як сорт. Кількість сіянців на вході і на виході суттєво відрізняється, а кожен вибракуваний ірис - це час, праця і невиправдані сподівання. Але все це забувається у ті неповторні хвилини на світанку, коли вперше бачиш розквітлу квітку і від цього перехоплює подих. Рука знову тягнеться до пінцета, площа під городиною зменшується, а ірисові насадження невпинно зростають. Далі буде.

  Більше моїх сіянців ірисів можна подивится тут.

© 2014-2018 Ірина Лукава

Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів сайту без письмового дозволу автора заборонено і охороняється законом України «Про авторське право і суміжні права».

Proudly created with  wix.com